PIKNIK PARAFIALNY

W czerwcu 2017 roku nasz proboszcz ks. Mariusz Drogosz wyszedł z inicjatywą zorganizowania Pikniku Parafialnego, podczas którego  można by było zebrać środki na remonty naszych zabytkowych kościołów w Objeździe i w Rowach. Członkowie Stowarzyszenia przystali na propozycję z wielką radością i tak wspólnymi siłami z parafianami naszych małych miejscowości oraz przy pomocy Gminy Ustka i Centrum Kultury Gminy Ustka oraz wielu innych wspaniałych osób z różnych części Polski udało się zorganizować dwa Pikniki Parafialne, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko mieszkanców, ale także osób przyjezdnych przebywających w tym czasie na wakacjach w Rowach.

Podczas pikników były do nabycia cegiełki na remont kościołów, ale także można było skosztować przepysznych domowych ciast, chleba ze smalcem, strażackiej grochówki oraz wysłuchać wielu ciekawych występów uzdolnionej młodzieży naszego regionu oraz gości specjalych.

Sukces pierwszych pikników przyczynił sie do tego, że co roku łączymy nasze siły z gminą i innymi wspaniałymi ludźmi dobrego serca i organizujemy kolejne jego edycje.